Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy Św. – 31.05.2020

Dziś  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Msze święte w porządku zwykłym a więc o 7:00 o godzinie 10:30 i po południu o 15:00. O godzinie 14:45 litania do Matki Bożej.

Poniedziałek wypada Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.

Msze święte o 8:00 i o godzinie 10:30 suma.

O godzinie 8:00 Msza Święta w  święto patrona szkoły imienia księdza Jana Twardowskiego w Buczu. Zapraszam do modlitwy w intencji naszych dzieci i młodzieży,  rodziców szczególnie  dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły, Chcemy uczcić patrona szkoły  i wielkiego poetę księdza Jana Twardowskiego. Zapraszam przez stronę parafialną online.

W środę msza święta o 7:00 i po południu o 17:30 o 16:30 można skorzystać z sakramentu pokuty. Jest to tym ważniejsze, iż wielu z nas nie mogło przystąpić wcześniej do tego sakramentu. Z tego powodu zorganizowana jest specjalna akcja kościoła , aby umożliwić wszystkim korzystanie ze spowiedzi świętej do Uroczystości Trójcy Świętej a szczególnie przed pierwszym piątkiem miesiąca. Bardzo proszę a byśmy skorzystali z spowiedzi świętej.

Wypada pierwszy czwartek miesiąca i modlimy się powołania to służby Bożej. Msza święta o 7:00

Wypada pierwszy piątek miesiąca i Msze święte wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa rano o 7:00 i po południu o godzinie 17:30  Aby umożliwić wszystkim parafianom spowiedź będzie po nabożeństwie czuwanie modlitewne i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00. Można w tym czasie  skorzystać z sakramentu pokuty czyli spowiedzi świętej. Włączamy się w diecezjalne dzieło „Ostatni dzwonek”

Program czuwania;

-godzina 18.00-19.00 ul. Pagorek, ul. Załętownia, Osiedle Zaciszne, ul. Na Podlesiu, ul. Skotnik, ul. Lipowa, ul. Miodowa,

-godzina 19.00-20.00 ul. Piłkarska, Osiedle Rosówki, ul. Nad Uszewką , ul. Grądzik, ul. Parkowa, ul. Podkowa, ul. Rudzka

-godzina 20.00-21.00  ulica Szyszko-Bohusza, ul. Trakt Szczepanowski, ul. Okulicka, ul. Ks. Kuźmy, ul. Łucka, ul. Floriana, ul. Dekarzy.

Zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to tym bardziej ważne, że nie mieliśmy tej okazji adoracji Wielki Czwartek Wielki piątek i Wielką Sobotę. Teraz możemy uszanować Chrystusa w  Najświętszej Eucharystii. Rok Eucharystii również zobowiązuje nas do szczególnej do szacunku do Chrystusa Eucharystycznego. Podany program jest propozycją  i można wybrać sobie najlepszą porę.  Zakończymy apelem jasnogórskim.

Wypada pierwsza sobota miesiąca msza święta rano o 7:00 a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej z różańcem świętym.

Każdego dnia o 20:30 łączmy się modlitwą różańcową o ustanie pandemi.

Przyszła niedziela to   Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Msze święte w porządku zwykłym a więc o 7:00 o godzinie 10:30 i po południu o 15:00. O godzinie 14:45 adoracja Najświętszego Sakramentu i  litania do Serca P. Jezusa.

Zachęcam do sprzątania kościoła następujące rodziny;.    Teresy Pamuła, Agnieszki Barnaś, Ewy Kielan, Haliny Góra, Małgorzaty Gemza, Stanisławy Gemza

Młodzież z klasy 8 przyjmie bierzmowanie w Szczepanowie 8 czerwca o godzinie 18.00. A zatem bierzmowani przygotowują się i gromadzą o godzinie 17:30. Następnie o  18:00 przyjmą bierzmowanie z rąk księdza biskupa Stanisława Salaterskiego. Kandydaci przygotowali się przez to, że uczestniczyli w specjalnych naukach i przygotowaniach.  11- stu młodych ludzi przyjmie sakrament bierzmowania z naszej parafii.  Spotkanie ostatnie w środę po nowennie. Prosimy a by skorzystali z sakramentu pokuty ze świadkami i rodzicami.

Pierwsza komunia święta dzieci   pierwszą niedzielę lipca.

Jest Gość Niedzielny zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziękuję wam za wszystkie wpłaty na cele parafii inwestycyjne.

Prace trwają przy wyposażaniu sanitariatów. Zamontowane zostały odpływy oraz stelaże  metalowe pod sanitariaty, doprowadzono i zainstalowano przyłącz wody z armaturą. Także przygotowano miejsca na garaże i dalsze prace.

Msze święte od  1 do 7 czerwca 2020

31.05.2020. Niedziela- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.                   Godzina 7.00 + Stanisława Lisa w 19 rocznicę śmierci, Anny i Franciszka rodziców.                                                                                                                          Godzina 10:30 + Józefa Szczupała i rodziców.                      Godzina 15.00 +  Marii Pleszczyńskiej    w dniu urodzin

Poniedziałek święto NMP Matki Kościoła godzina godzina 8.00

Dzień Patrona Szkoły im Ks. Jana Twardowskiego.

+ Marii Pleszczyńskiej od pracowników Szkoły Podstawowej w Buczu.

Godzina 10.30 + w piątą rocznicę śmierci Stanisławy Martyka ,Włodzimierza męża córki Małgorzaty od Doroty i Zygmunta Leńczyk z rodziną

Wtorek godzina 7:00 + za dusze w czyśćcu

Środa  7.00  o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Cisak i Czuj

Godzina 17.30 + Piotra Sarlej w rocznicę śmierci i Anny Sarlej.

Czwartek godzina 7.00  +

Marii Smulskiej, Stanisława Smulskiego, Sylwestra syna

Piątek   7:00  + Edwarda Gładkiego 29 rocznicę śmierci z intencji żony.

Godzina 17.30 + w 30 dzień po śmierci Stanisława Pleszyńskiego z intencji żony Haliny.

Sobota Godzina 7:00  + Janiny i Józefa z Skórków

07.06.2020. Niedziela- Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Godzina 7.00 + Heleny Lis 20 rocznica śmierci Jana męża.                                                                                                                         Godzina 10:30 w 20 rocznicę ślubu. Msza z podziękowaniem za łaski z prośbą o dalsze.
Godzina 15.00 + Tadeusza Świerczka

Trwają Msze święte

1/+ Wandy Cisak z  pogrzebowych Mszy Świętych do końca maja a gregoriańska od 1 czerwca do 30.

2/Msze + Stanisława Pleszyńskiego Msze św.gregoriańskie będą odprawiane przez przez księdza profesora. W następną niedzielę przeczytam szczegółowe intencje

3/Gregoriańskie Msze + Janiny Borowiec o. Kazimierz

4/Przekazałem do odprawienia 10 Mszy św. + Stanisława Ciurusia-odprawia ks. Czesław Szewczyk