Dziś niedziela i Uroczystość Trójcy Przenajświętszej .
Msze święte o godz.7.00, 10.30 Msza święta i o godzinie 14.45 nabożeństwo majowe i o godzinie 15.00 Msza święta. Dzisiaj na sumie przyjmują chrzest Lena Edyta Rysiewicz ; Mikołaj Antoni Szczerbiński: I po sumie: Ksawery Maksymilian Skórka. polecajmy te dzieci i rodziców łasce i błogosławieństwu Bożemu.
W tym tygodniu ;
Trwają nabożeństwa majowe o godz.17.30 .Msze święte i nabożeństwo majowe popołudniu o 17.30 Przychodźmy na ostatnie nabożeństwa majowe. Spowiadamy przed każdym nabożeństwem majowym i w czasie litanii przed uroczystością Bożego Ciała. Oktawy Bożego Ciała również o 17.30.
W poniedziałek wypada święto Matki Bożej Matki Kościoła Msze święte. Rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.17.30.
Środa Msza święta i nowenna do MBNP i nabożeństwo majowe o godz.17.30. spowiadam przed 1 piątkiem i Bożym Ciałem.
W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Oddajemy część P.Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Msze święte o godzinie 7.00,10.00 ii procesja do 4 ołtarzy tak jak dotychczas.zapraszam wszystkich i rycerzy Kolumba. Bardzo proszę te rodziny. Chciejmy pamiętać że nie tylko te 4 rodziny mają się troszczyć, ale cały przysiółek czy ulica i to ma być nasza wspólna troska a nie tylko zrzucać obowiązek na poszczególne rodziny zechciejmy pamiętać i pomóc. Popołudniu o godz.14.45 litania do Serca P.Jezusa i Msza święta.
Wypada 1 piątek miesiąca. Dzień dziecka. Msza święta w oktawie Bożego Ciała z procesją. Czcimy w tym dniu patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego. Msza św. rano o godz.9.00. Potem wyjazd do chorych około 25 i popołudniu o 17.30 Msza święta bez procesji. Zapraszam 2 i 3. Gimnazjum.
W sobotę Godz.14.00 Msza ślubna Anna Pleszczyńska i Sebastian Tarlaga. Polecajmy młodą parę Bożej łaskawości prosząc o obfite błogosławieństwo Boże. Procesja w sobotę o 17.30. Dlatego Mszy świętej rano nie będzie tylko popołudniu Msza święta z procesją.
Niedziela przyszła to niedziela w okrawie Bożego Ciała z procesją na sumie czyli o 10.30.
Dziękujemy za sprzątanie kościoła i cmentarza i zapraszamy rodziny na środę przed Bożym Ciałem o godz. 8.00 rodziny: Justyny Cisak, Marii Kania, Edyty Zgraja, Marii Studzińskiej,Bernadety Jarosz, Józefa Kądziołki, Kazimierza Pudło, Małgorzaty Minor, Celiny Paciorek, Józefy Łoboda,Haliny Pleszczyńskiej oraz w sobotę o godzinie 7.00.Danuty Pająk,Marii Górskiej, Barbary Barnaś, Teresy Hajduk, Ewy Matys, Krystyny Kuciel, Kingi Golis.
Jest Prasa katolicka; Gość Niedzielny zachęcamy do czytania.
Egzamin do bierzmowania Bucze 29 maja o godzinie 16.30 z rodzicami w kościele.
Trwają poważne prace przy parkingu. Wybranie ziemi umocnienie wieloma tonami klińca. Instalacja sieci odwodnienia i w dalszej kolejności utwardzenie podstawy oraz teraz wypoziomowanie,które jest bardzo ważne. Dziękuję przewodniczącemu Rady Gospodarczej P.Ignacemu, że to pięknie prowadzi i czuwa nad pracami. Dodatkowo i przy tej zostało poprawione odwodnienie kościoła i dołączone do odwodnienia parkingu . Dziękuję za ten dobry pomysł Panu Ignacemu Lisowi z żoną a także Grzegorzowi Kopaczowi i całej drużynie. Dziękuję wszystkim oraz Sławomirowi Łobodzie za pomoc w pracach. Chciałbym już wypłacić pierwsze prace. Dlatego bardzo proszę o pomoc w kopertach składanych czy na tacy czy też w zakrystii czy kancelarii parafialnej. Pani Halinie Ciećko dziękuję za posiłki dla pracujących.
Zapraszam na spotkanie Parafialny zespół Synodalny na obrady godz.16.00 dziś w niedzielę.

Msze święte od 27 maja do 3 czerwca

Niedziela 27 maja 2018r.
Godz.7.00 w 3 rocznicę śmierci Stanisławy Martyka ,Władysława męża ,Małgorzaty córki z intencji Doroty i Zygmunta Leńczyk
Godz.10.30 + Piotra Pluszyńskiego od córki Jadwigi
Godz.15.00 +Ireny i Zdzisława Więsek Antoniny i Stanisława Kani.

28 Poniedziałek godz.17.30 + Zofii i Wojciecha Borowiec
29 Wtorek godz.17.30. W 65 rocznicę ślubu .Msza dziękczynno błagalna
30 Środa godz.17.30.. + w 11 rocznicę śmierci Ireny Wielgosz ,Józefa i Władysławy Baniak
31 Czwartek Uroczystość Bożego Ciała
Godz.7.00 + Kazimiery Lis
Godz.10.00 + Stanisława Lisa w 17 rocznicę śmierci, Anny i Franciszka rodziców.
Godz.15.00 Bronisław i Władysława Przepiórka
01 Piątek
Godz.9.00 w intencji szkoły w Buczu za dyrekcję, nauczycieli i wszystkich pracowników i dzieci.Msza święta z procesją popołudniu już procesji nie ma.
Godz.17.30 w intencji pewnej rodziny Msza dziękczynno błagalna.
02 Sobota godz.17.30. + Stanisława Lisa z Zagród
Godz.14.00 Msza ślubna Anna Pleszczyńska i Sebastian Tarlaga
Niedziela 3 czerwca 2018r.
Godz.7.00 + Franciszka i Genowefy Chyćko w rocznicę śmierci
Godz.10.30 + Ryszarda Pasierba w rocznicę śmierci brata Romana z rodziną.
Godz.15.00 +Edwarda Gładkiego w rocznicę śmierci od córki z rodziną.