Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy Św. – 24.05.2020

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Msze święte w porządku zwykłym a więc o 7:00 o  godzinie 10:30 i po południu o 14.45 litania do Matki Bożej . O godzinie 9.00 jedno dziecko  przyjmuje komunię świętą.

Msze święte od poniedziałku  7:00 rano przez cały tydzień  i  po południu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30 Mszą święta po niej litania loretańska do Matki Bożej z nowenną do Ducha Świętego.

Zapraszam na nabożeństwa nas wszystkich oraz młodych ludzi którzy mogą już uczestniczyć w nabożeństwach. Oczywiście zapraszam wszystkich ministrantów. Wszystkich was zapraszam, abyśmy korzystali z Bożej łaski i  polecali się opiece Matki Bożej Na ostatnie nabożeństwa majowe. Niech nie będzie w parafii nikogo , kto by choć raz nie skorzystał z tego nabożeństwa.

Zachęcam do  uczestnictwa w nabożeństwach majowych zapraszam tych którzy już mogą uczestniczyć oraz także dzieci z opiekunami przynajmniej raz w tygodniu oraz adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

Każdego dnia o 20:30 łączmy się modlitwą różańcową o ustanie pandemii.

Przyszła niedziela to   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Msze święte w porządku zwykłym a więc o 7:00 o godzinie 10:30 i po południu o 15:00. O godzinie 14:45 litania do Matki Bożej.

Zachęcam do sprzątania kościoła następujące rodziny;.    Stanisławy Sowińskiej, Elżbiety Lis, Sylwestra Waśniowskiego, Małgorzaty Skalskiej, Małgorzaty Rudnik, Bernadety Lis.

Młodzież z klasy 8 przyjmie bierzmowanie w Szczepanowie w czerwcu przez księdza biskupa Stanisława Salaterskiego. W związku z tym młodzi z klasy 8 przychodzą do kościoła codziennie  w ramach tak zwanych jasnych dni.

Po nowennie ćwiczenia liturgii w środę i w piątek po nabożeństwie.

Pierwsza komunia święta dzieci   pierwszą niedzielę lipca. Ćwiczenia dzieci rozpoczynają w środę.

Jest Gość Niedzielny zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziękuję wam za wszystkie wpłaty na cele parafii inwestycyjne .

Prace trwają. Prąd został doprowadzony do bramy oraz  przyszłej kapliczki – tam gdzie stała stara plebania. I do budynków gospodarczych i WC . Dziękuję panu Bogusławowi Chrapusta.

Zakupiono 40 thui Dziękuję Pani Ciećko, Janowi Boracy i Sławkowi Łobodzie za posadzenie brakujących thui wokół ogrodzenia.

Wypłacono materiały budowlane. Dziękuję Panu Mikołajowi Bocianowi za prośbę o rabat ze względu na pandemię z 4000 zł na 2000 złotych, które zostały przekazane.

Wypłacono także ogrzewanie gazem w kwocie 3200 zł.

Dziękuję za bramowe 200 zlotych na cmentarz zgodnie ze statutem jaki wydał ksiądz biskup jakie pobierają parafie w wysokości 50 zł za wjazd na cmentarz. Zgodnie z uchwałą naszej rady ekonomicznej.

Msze święte od  24 do 31 maja 2020

24.05.2020. Niedziela  Wniebowstąpienia Pańskiego

Godzina 7.00 + Piotra Pluszyńskiego, brata Karola rodziców Zofii i Józefa.                                                                                                                             Godzina 10:30 w 30 rocznicę ślubu Władysława i Teresy Pleszczyńskich msza dziękczynno-błagalna od córek i syna z rodziną.
Godzina 15.00 + Dominiki Kania

Poniedziałek godzina 7.00 +Wojciecha i Zofii Borowiec i zmarłych z rodziny.

Godzina 17.30. + Stanisława Lisa z okazji imienin i żony Janiny.

Wtorek godzina 7:00 + Zofii Sobol, Józefa męża.

Godzina 17.30. + Ireny Sobol od dzieci

Środa  7.00   o szczęśliwe rozwiązanie pewnej intencji.

godzina 18.00 +  Zofii Wolsza i zmarłych z rodziny od chrześniaka Czesława

Czwartek godzina 7.00  +  Stanisławy i Józefa Baniak.

o godzinie 17.30  + Stanisławy i Stanisława Smulskich.

Piątek   7:00  + siódmy dzień po śmierci Aleksandra Cierniaka

Godzina 17.30 + Marii Pleszczyńskiej od pracowników szkoły podstawowej w Buczu.

Sobota Godzina 7:00  + Ireny Wielgosz, Józefa Baniaka, Władysławy żony.

31.05.2020. Niedziela- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Godzina 7.00 + Stanisława Lisa w 19 rocznicę śmierci, Anny i Franciszka rodziców.
Godzina 10:30 + Józefa Szczupała i rodziców.
Godzina 15.00 + w dniu urodzin Marii Pleszczyńskiej

Trwają Msze święte

1/ + Janiny Matys

2/ + Wandy Cisak z  pogrzebowych Mszy Świętych do końca maja a gregoriańska od 1 czerwca do 30.

3/ Msze + Stanisława Pleszyńskiego gregoriańskie będą odprawiane przez przez księdza profesora.