Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy Św. – 17.05.2020

Dziś 6 niedziela wielkanocna. Dziś czcimy 100 lecie urodzin Świętego Jana Pawła II. Czytamy list episkopatu Polski  Msze święte w porządku zwykłym a więc o 7:00 o godzinie 10:30 i po południu o 14.45 litania do Matki Bożej a po niej o godzinie 15:00  Msza święta.

Msze święte od poniedziałku  7:00 rano przez cały tydzień a w środę po południu o godzinie 17.30 Mszą święta po niej litania loretańska do Matki Bożej.

Zapraszam na nabożeństwa nas wszystkich oraz młodych ludzi którzy mogą już uczestniczyć w nabożeństwach oczywiście zapraszam wszystkich ministrantów to że w kościołach mają tylko maseczki żeby chronić twarz wszystkich was zapraszam abyśmy korzystali z Bożej łaski.

Zachęcam do  uczestnictwa w nabożeństwach majowych zapraszam tych którzy już mogą uczestniczyć oraz także dzieci z opiekunami przynajmniej raz w tygodniu oraz adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

Każdego dnia o 20:30 łączmy się modlitwą różańcową o ustanie pandemi.

Przyszła niedziela to   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Msze święte w porządku zwykłym a więc o 7:00 o godzinie 10:30 i po południu o 15:00. O godzinie 14:45 litania do Matki Bożej.

Zachęcam do sprzątania kościoła następujące rodziny;.

Ponieważ nie mamy składek proszę was o pomoc w kopertach od rodziny . Dziękuję za złożone ofiary Bóg zapłać.

Młodzież z klasy 8 przyjmie bierzmowanie w Szczepanowie w czerwcu przez księdza biskupa Stanisława Salaterskiego. W związku z tym młodzi z klasy 8 przychodzą do kościoła codziennie od piątku w ramach tak zwanych jasnych dni. Jeżeli ktoś nowe będzie uczestniczył to znaczy że rezygnuje z sakramentu bierzmowania. Po każdej Mszy Świętej w tygodniu spotkanie z młodymi w celu wyćwiczenia liturgii i przygotowania duchowego i odpowiednich dokumentów. Spotkanie rodziców z klasy 8 po nabożeństwie majowym w piątek .

Pierwsza komunia święta dzieci   byłaby w pierwszą niedzielę lipca. Dziękuję kochanym rodzicom za mądrość i wybór , aby ich kochane  dzieci nie czekały i tak długo.

Jest Gość Niedzielny zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Nasz pasterz diecezji obchodzi imieniny biskup Andrzej polecamy go naszych modlitwach Bożej łasce i wypraszajmy dla niego obfite dary błogosławieństwa Bożego

Dziękuję wam za wszystkie wpłaty na cele parafii inwestycyjne oraz dziękuję za kwiaty państwu Lisom Ignacemu i Marii i wszystkim dekoratorom, którzy dbają o piękno kościoła.   Dziękuję panu Alfredowi Baniakowi za pomoc w w utrzymaniu w porządku wokół kościoła i panu Sławomirowi Łobodzie.

Msze święte od  17 do 24 maja 2020

5 Niedziela Wielkanocna  17.05.2020r.

Godzina 7.00 + Mieczysława Jarosza, Wiesława syna

Godzina 10.30 + w 18 rocznicę urodzin dla Agnieszki msza dziękczynno-błagalna.

Godzina 15.00  + Stanisława Gładkiego od wnuczki Klaudii.

Poniedziałek godzina 7.00 + Michała Piwowarskiego w rocznicę śmierci.

Godzina 17.30. + Stanisława Górę

Wtorek godzina 7:00 + Mateusza i Adelę Strąg Józefa i Władysławy i Ryszarda wnuka.

Godzina 17.30. + Stanisława Góry

Środa  7.00   + Marii Kuboń, Józefa męża.

godzina 18.00 +  Anna Gibała w piątą rocznicę śmierci, Edwarda męża i zmarłych z rodziny.

Czwartek godzina 7.00  za Dominika od Marty z rodziną.

o godzinie 17.30  + Stanisława Góry

Piątek   7:00  + Stanisława Góry

Godzina 17.30 +za dusze rodziców Ireny i Zdzisława Więsek i dziadków, Antoniny i Stanisława Kania.

7:00  + Stanisława Góry.

24.05.2020. Niedziela  Wniebowstąpienia Pańskiego
Godzina 7.00 + Piotra Pluszyńskiego, brata Karola rodziców Zofii i Józefa.                                                                                                                             Godzina 10:30 w 30 rocznicę ślubu Władysława i Teresy Pleszczyńskich msza dziękczynno-błagalna od córek i syna z rodziną.

Godzina 15.00 + Dominiki Kania

Trwają Msze święte

1/ + Janiny Matys

2/ + Wandy Cisak z  pogrzebowych Mszy Świętych do końca maja a gregoriańska od 1 czerwca do 30.