Dziś niedziela zmartwychwstania Pańskiego.

Msze święte o 7:00 procesja rezurekcyjna i msza święta, o godzinie 10:30 i po południu o 15:00.   Dziś wyjazd do chorych o godzinie około 9:00. Komunii świętej udzielą nadzwyczajni szafarze komunii świętej.

W poniedziałek wielkanocny Msze Święte do południa o 7:00 , o 9:00, 10:30. Po południu Mszy św. nie będzie. Na sumie chrzest Iwo Stanisława Maślaka.

W tym tygodniu dzieci klasy trzeciej rozpoczynają przygotowania do uroczystości pierwszej komunii świętej.

W  środę  o godz.18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie klasy 8:00 do bierzmowania i w czasie mszy świętej rozdanie krzyżyków i książeczek które poświęcił ksiądz biskup w dniu bierzmowania 2 maja o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej chrzest Oliwiera Zalewskiego.

W sobotę wypada kolejna sesja 5 Synodu Diecezji Tarnowskiej będzie procedowany dokument o Caritas Diecezji Tarnowskiej

O godzinie 15:15 ślub

Paweł Zachara  i Sylwia Buchalska. Życzymy młodej parze błogosławieństwa Bożego

Dziękuję za troskę o czystość kościoła i zapraszam w  środę o  godz.8.00 rodziny;

Małgorzaty Chamielec,Grażyny Mamiak, Pani Boruta, Teresa Borowiec, Krystyna Leńczyk . Osoby następne wyznaczają panie które sprzątają.

Jest Gość Niedzielny  zachęcam do lektury.

Przyszła niedziela to niedziela miłosierdzia Bożego.

W naszej parafii Msze Święte  o 7:00 10:30 i po południu o 15:00. Na sumie chrzest przyjmują następujące dzieci; Błażej Szymon Marnik i Wiktoria Maria Drużba.  Po każdej Mszy świętej koronka do Bożego miłosierdzia z odpustem zupełnym.

Zapowiedzi przedmałżeńskie    Michał Szczupał i Beata Kądziołka  ,Jakub Bielawski i Elżbieta Maria Baniak,  Jakub Andreasik i Natalia Kaczorowska.

Modlimy się owoce V Synodu naszej diecezji;

Podziękowania po procesji Mszach Świętych;

Podziękowania wszystkim tym którzy angażują się w swojej parafii. Dlatego chciałem serdecznie podziękować służbie liturgicznej za piękne czuwanie  także zwyczajnym szafarzom Eucharystii , chciałbym podziękować ceremoniarzem za piękną posługę liturgiczną i przygotowanie nabożeństwa i troskę o wierność liturgii kościoła. Dziękuję wszystkim tym którzy wzięli udział w  czuwaniu i tym  którzy prowadzili  tak piękne nabożeństwa i czuwania, zarówno w ciągu dnia wraz z pięknym nabożeństwem do Bożego miłosierdzia o 15:00  oraz tych którzy prowadzili wieczorne nabożeństwa i i czuwania. Dziękuję Rycerzom Kolumba za  pomoc . Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za tych którzy skorzystali z sakramentów pokuty i komunii świętej. Chcę  szczególnie podziękować tym którzy dekorowali tak pięknie świątynię za piękną ciemnicę i piękny ołtarz wraz z grobem Pana Jezusa. Pani  na plebani za prace i  gustownie i ładnie wykonane dekoracje które pomagają nam się modlić.a także za prace przy plebanii i na plebanii Chciałem podziękować  tym , którzy nieśli feretrony i chorągwie oraz tym  dzieciom i młodzieży którzy wzięli udział. Chciałem podziękować wam wszystkim za piękną modlitwę w tym czasie świętym. Podziękowanie to także dla pana organisty ,który prowadził śpiew i upiększał  liturgię. Dziękuję wszystkim tenorom trzem którzy sposób szczególny przybliżyli nam męka Chrystusa w sposób śpiewany dając nam ogromne emocje pozytywne i przybliżając do Chrystusa cierpiącego wraz z sąsiadką plebanii za śpiew psalmów. Bóg zapłać Wielki. Dziękuję moderatorowi strony internetowej za pracę za wkład za piękne zdjęcia i promocje parafii,  także wszystkim rodzinom, którzy biorą udział w pomocy dla Ukrainy a więc naszemu Caritasowi z przewodniczącą za drogi krzyżowe i Gorzkie Żale i wszystkim którzy tak pięknie się odważyli przyjąć do swoich domów uchodźców. Niewątpliwie podziękowanie ty mnie także w stronę naszych strażaków którzy czuwali przy grobie Pańskim z należytą Wartą i poświęceniem. Moje podziękowanie również obejmuje całą szkołę wraz z dyrekcją za piękne przedstawienie wprowadzające nas w misterium męki śmierci Chrystusa które szczególnie jest ważne dla nas dla dzieci i młodzieży. Dziękuję wszystkim paniom które to przygotowały. Nie sposób wymienić wszystkich którzy wzięli udział dlatego mam wszystkich serdecznie dziękuję i gratuluję pięknej spowiedzi świętej parafialnej przed świątecznej jak i tego czasu adoracji i modlitwy i pomocy. Niech Pan Bóg wszystkim obficie błogosławi.

Msze święte od 17 do 24 kwietnia 2022

Niedziela Zmartwychwstania 17.04.2022

Godz.7.00   + Marii i Franciszka Pagacz

Godz.10.30 +  Tadeusza Szczupała z ok.urodzin.

Godz.15.00 + w 19 rocznicę śmierci Wiktorii Synowiec , Franciszka męża i zm. z rodziny.

Poniedziałek Wielkanocny

Godz.7.00  w 5 roczn. śm Dominiki Kania od rodziców

Godz.9.00 +Stanisława Ciurusia od Zygmunta z rodziną.

Godz.10.30 w 80 rocznicę urodzin Ryszarda. Msza dziękczynno-błagalna z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo Boże.

Chrzest  dziecka -Iwo  Stanisława Maślaka

.

Wtorek godz.7.00 + Dominiki Kania od dziadków.

Godzina 7.00 + Bronisławy Gładysz od wnuków Alberta i Adriana.

Godzina 18.00 + Dominiki Kania w rocznicę śmierci.

Chrzest dziecka ;  Oliwiera Zalewskiego

Czwartek godz.7.00  +Ludwika Pleszczyńskiego od dzieci i żony.

Piątek godz.7.00 + Wandy Cisak druga rocznica śmierci męża Józefa w pierwszą rocznicę śmierci od rodziny.

Sobota godz.7.00   + Janiny i Franciszka Borowiec.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

Godz.7.00   +Marii Pamuła od Krzysztofa i Marty Andreasików

Godz.10.30 + w intencji Emilii w 18 rocznicę urodzin. Dziękczynno-błagalna.

Chrzest dzieci; Wiktorii Marii Drużba oraz Błażeja Szymona Marnik

Godz.15.00 + Franciszka i Janiny Borowiec.