Dziś Niedziela w oktawie Bożego Ciała. Mszę  święte w tym dniu będą w następujących godzinach o 7:00 , 10:30  z procesja wokół kościoła i  po południu o 14.45 nabożeństwo czerwcowe i o 15:00 Msza Święta.

W tym tygodniu:

Codziennie msze święte rano o 7:00 i popołudniu o godzinie już 18:00 do piątku włącznie.

W poniedziałek egzamin o 16:00  egzamin do bierzmowania przeprowadzi z ramienia Kurii Diecezjalnej ksiądz proboszcz  z Bielczy. Zapraszam rodziców pandyrektora i  wychowawcę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00 .

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wszystkich dzieci szkolnych i tych najmłodszych i tych pod sercem mamy. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy Świętej rozdaniem słodyczy za udział w czasie oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o siódmej rano o godzinie 7:00 i po południu o godzinie 18:00 z ostatnią procesją wokół kościoła.

W sobotę  Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Przyszła niedziela – adoracyjna . Ofiary przeznaczamy na cele inwestycyjne. Chciałbym prosić was żebyście mi drodzy parafianie pomogli aby mu  wypłacić pracę do końca przy plebanii. Dlatego jeśli to nie byłby problem prosiłbym 50 zł przynajmniej od rodziny abym  mógł wszystko wyrównać. Bóg zapłać.

Msze święte o 7:00 rano, o 10:30   i o godzinie 15.00.

Odpust w Mokrzyskach ku czci Serca P.Jezusa.

W ostania niedzielę czerwca odpust w Buczu ku czci MB Nieustającej Pomocy . Na sumie jubileusz 40 lecia kapłaństwa ks. Jana Jarosza.

Trwa działalność V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Dziś niedziela synodalna.  Dziękuję za współpracę.

Dziękuję za troskę o czystość kościoła zapraszam następne rodziny  w sobotę na godzinę 8.00 ; Czesława góry, Marie Sobota, Danuty Sarlej, Małgorzaty Chamielec, Beaty chamielec ,  Krystyny Wątor.

Jest Gość Niedzielny – Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Przypominam  prośbę sanepidu  o zasłaniania ust i nosa i higieny i odpowiednich zasad higienicznych.

Spotkania:

7 czerwca  w poniedziałek egzamin o 16:00  egzamin do bierzmowania przeprowadzi z ramienia Kurii Diecezjalnej ksiądz proboszcz  z Bielczy. zapraszam   z klasy 7 , rodziców , dyrektora i wychowawcę.

Podziękowania;

Chciałam podziękować wam za piękną procesję Bożego Ciała a więc  , wszystkim biorącym udział w procesji chłopcom i dziewczynkom sypiącej kwiaty dzieciom pierwszo-komunijnym i ich rodzicom. nadzwyczajnym szafarzom, Rycerzom Kolumba, wszystkim niosący feretrony i chorągwie, strażakom i Soltysowi  Danielowi i służbie liturgicznej,  ministrantom i lektorom,  ceremoniarzom Albertowi i Wiktorowi.

Dziękuję także za stroje ludowe piękne. Dziękuję za dekoracje pani Ciećko i Slawomirowi w kościele i wokół kościoła, którzy    ołtarze rodzinom Baniakom i Przepiórkom, Pani Stanisławie Sarlej , Państwu Ryszardowi i Lucynie Gibała , Państwu Górom Irenie  i Stanisławowi, wszystkim którzy pomagali im przygotować ołtarze, oraz procesję Pani Joannie Strąg, oraz za prace przy prądzie na plebanii Andrzejowi Barnasiowi z synem. Dziękuję Tomaszowi Boracy za piękne oświetleniem kaplicy serca Jezusowego oraz figury serca Pana Jezusa Bóg zapłać także panu organiście za podświetlenie figury Świętego Józefa, i  za śpiew i prowadzenie piękne  procesji. Wam wszystkim za piękny udział. Robertowi Zachara i Mateuszowi Kielanowi za naprawę głośnika na zewnątrz kościoła.

Zmarł ks. Edward Bryła . Pogrzeb we wtorek w Szczepanowie o 13.30

Dobry Jezu..

Msze święte od 6 do 13 czerwca 2021

Niedziela 06.06.2021

Godzina 7:00+ Stanisława Ciurusia od wnuków Kamila i Natalii i Patrycji.

Godzina 10:30 + Dominiki Kania od najbliższych.

Godzina 15:00 + Edwarda Gładkiego w 30 rocznicę śmierci od córki  z rodziną.

Poniedziałek

Godzina 7.00  + Stanisławy Martyka w 6 rocznicę śmierci, Władysława męża, córki Małgorzaty z intencji Doroty I Zygmunta Leńczyk Jana Rudnika i rodziców z obu stron

Godzina 18.00  + Jana Rudnika i rodziców z obu stron

Godzina 7.00  + Kazimierza Gemzy w 9 rocznicę śmierci i Jana Gemzy

Godzina 18.00 + Bronisławy i Stanisława Kądziołka i syna Kazimierza

godzina 7.00 +  Barbary Pachniewskiej od córki z rodziną

Godzina 18.00 + Tadeusza Świerczka

Czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Godzina 7.00 + Heleny i Jana Lis, Magdaleny i Stanisława Barnaś i zmarłych z rodziny

Godzina 18.00 + Janiny i Stanisława Pacura z rodziców z obu stron

Piątek  UROCZYSTOŚĆ SERCA PANA JEZUSA

godzina 7.00 + Barbary Pachniewskiej od siostry Małgorzaty z rodziną

Godzina 18.00  W 2 rocznicę śmierci Franciszka Strąg od żony

Sobota – godz.7.00  + Barbary Pachniewskiej od Marii i Janusza Bratek

Niedziela 06.06.2021

Godzina 7:00+ + Ks. Dominika Grochowskiego od rodziny Pamułów

Godzina 10:30 Za dziecko ochrzczone Hubert Jasiaka

Godzina 15:00 + Ks. A. Paprockiego w rocznicę śmierci.

Trwają Msze święte za +  Barbary Pachniewskiej.

Zamówione zostały  4 Msze święte za świętej pamięci Bogdana Lalika od koleżanek i kolegów rocznik 67 ze szkoły podstawowej.