Dziś niedziela to  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Msze święte do południa o godzinie 7.00, godz.9.00 i 10.30. po południu ze względu na festyn popołudniu Mszy Świętej świętej już nie będzie tylko dodatkowa o godzinie 9:00.

Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów a przed sumą błogosławieństwo wieńców żniwnych .

Po każdej Mszy Świętej ucałowanie relikwii świętego Maksymiliana Marii Kolbego z racji jego wspomnienia liturgicznego

W tym tygodniu:

We wtorek w liturgii wspominamy Św. Jacka prezbitera.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00.

W piątek wspominamy Św. Bernarda opata i doktora kościoła.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Piusa X papieża.

Trwa działalność V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Modlimy się w intencji owoców V synodu.

Dziękuję za troskę o czystość kościoła zapraszam następne rodziny  w sobotę na godzinę 8.00 Pauliny Bochenek, Bożeny Skórka, Joanny Zachara, Zofii Mroczkowskiej, Maria Jarosz, Elżbiety Porębskiej

Jest Gość Niedzielny – Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Przypominam  prośbę sanepidu  o zasłaniania ust i nosa i higieny i odpowiednich zasad higienicznych.

Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej Cecylia Musiał. Pogrzeb w poniedziałek. 12.30 wprowadzenie i różaniec, możliwości spowiedzi, o 13.00 Msza święta pogrzebowa.

Ostatnio na potrzeby kościoła złożyli.

1. Pewna rodzina z Podlesia  200 zł

2. Pleszczyńscy 400 zł

Zamówiona została tkanina ogrodnicza do wyłożenia drugiej części skarpy cmentarza. Wartość to ponad 1000 zł na fakturę.

Msze święte od 15 do 22 sierpnia 2021

Niedziela 15.08.2021r.

Godzina 7.00  + z okazji urodzin Dawida Boruty.

Godzina 9.00  + Ireny Sobol, Władysława i Magdaleny i Władysława syna

Godzina 10.30  + .w 45 rocznicę ślubu Marii  i Jana Studzińskich  Msza dziękczynno-błagalna.

Godzina 7.00  + za dusze Marii Matys 7 dzień po śmierci od syna z żoną.

Ksiądz Stanisław  czy odprawia w Chile + Józefy Boruta.

Wtorek Godzina 7.00

+ Piotra Wierciaka

Środa godzina 7.00  + Piotra Wierciaka

Godzina 18.00  + Jerzego Szydłowskiego w rocznicę śmierci, Jana i Melanii Legutko

Czwartek  godzina 7.00 + Piotra Wierciaka

Godzina 7.00

+ 43 rocznica ślubu  Msza dziękczynno-błagalna.

7.30 + Jana Pleszczyńskiego od syna Mirosława z żoną Małgorzatą i syna Aleksandra w 30 dz. Po śmierci.

Sobota – godz.7.00 + o błogosławieństwo Boże w rodzinie Piotra i Karoliny.

Godz. 11.00. w intencji jubilatów Stanisława Ireny Góra z okazji 50 rocznicy ślubu złotego jubileuszu z intencji dzieci wnuczek .

Niedziela 22.08.2021r.

Godz. 7.00 ,+ Janiny i Edwarda Milewskich pierwszą rocznicę śmierci Edwarda od córki z mężem

Godz.10.30 Msza św.dziękczynno – błagalna   w 11 rocznicę ślubu Natalii i Pawła.

Godz.15.00 18 rocznicę urodzin Jakuba Msza św. dziękczynno-błagalna.

1. Przekazałem  50 intencji + Marii Matys księdzu Tadeuszowi Skura

2. Przekazałem do odprawienia kapłanom na ręce  żony  + Ludwika Pleszczyńskiego

3. Przekazalem ks.Kazimierzowi Borowcowi Msze dalsze +Jozefy Boruta, + Jana Pleszczyńskiego.

+ Grażyny Sarlej   mąż przekazal x Kazimierzowi do odprawienia.