Przyszła niedziela 19 niedziela zwykła i inwestycyjna. Dziś odpust w parafii Rudy-Rysie.

W tym tygodniu: W poniedziałek czcimy w liturgii świętą Teresę Benedyktę od Krzyża- patronkę Europy We wtorek w liturgii wspominamy Świętego Wawrzyńca diakona i męczennika.

W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00. Wspomnienie liturgiczne świętej Klary dziewicy.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marii Kolbego i ucałowanie relikwii, które posiadamy w naszym kościele od księży z Niepokalanowa.

Przyszła niedziela ta uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte do południa o godzinie 7.00, godz.9.00 i 10.30. po południu ze względu na festyn popołudniu Mszy Świętej święty już nie będzie tylko dodatkowa o godzienie 9:00.

Na każdej mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów a przed sumą błogosławieństwo wieńców żniwnych .

Po każdej Mszy Świętej ucałowanie relikwii świętego Maksymiliana Marii Kolbego z racji jego wspomnienia liturgicznego.

Trwa działalność V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Modlimy się w intencji owoców V synodu.

Dziękuję za troskę o czystość kościoła zapraszam następne rodziny w sobotę na godzinę 8.00 ; – Ewy Gibała , Pawła Nowickiego, Pauliny Lis, Barbary Kołodziej, Kingi Przybysławskiej, Moniki Przybysławskiej, Mikołaja Bociana.

Jest Gość Niedzielny – Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przypominam prośbę sanepidu o zasłaniania ust i nosa i higieny i odpowiednich zasad higienicznych.

Ostatnio na potrzeby kościoła złożyli. 1. Pani Waśniowska z Zagród 200 zł

Msze święte od 8 do 15 sierpnia 2021

Niedziela 08.08.2021r. Godzina 7.00 + Marii i Mariana Przybysławskich Godzina 10.30 + Za dzieci ochrzczone Jakuba Bartłomieja Porębskiego. Godzina 15.00 +Jana, Janiny i Stanisława Srogów.

Poniedziałek Godzina 7.00 + Ludwika Pleszczyńskiego w 7 dzień po śmierci od żony i dzieci. +

Wtorek Godzina 7.00 + Józefy Boruta

Środa godzina 7.00 + Józefy Boruta Godzina 18.00 + Józefa Sachy dziadków z obu stron

Czwartek godzina 7.00 + 30 dzień po śmierci Grażyny Sarlej od męża

Piątek Godzina 7.00 + 45 rocznica ślubu Krystyny i Czesława Msza dziękczynno-błagalna.

Sobota – godz.7.00 + Salomei Gładysz Cypriana męża Kazimierzy córki Mariana syna.

Niedziela 15.08.2021r. Godzina 7.00 + z okazji urodzin Dawida Boruty. Godzina 9.00 + Ireny Sobol, Władysława i Magdaleny i Władysława syna Godzina 10.30 + .w 45 rocznicę ślubu Marii i Jana Studzińskich Msza dziękczynno-błagalna.